Close

Čo vieme o plastových nádobách na odpadky

Všetci určite dobre spoznáme plastovú nádobu na odpad. Popisovať, ako vyzerajú, by teda bolo zrejme zbytočné, avšak mohli by sme si tu pripomenúť ich vlastnosti, výhody a viacúčelové využitie.

Polyetylénplastové nádoby na odpadky sa zhotovujú z polyetylénu. Ten sa osvedčil na výrobu rôznych fólií, hračiek, domácich spotrebičov, športových potrieb a ďalších okruhov spotrebného tovaru už pred mnohými rokmi. Ak teda plánujete do plastovej popolnice uložiť napríklad úrodu pšenice alebo strukovín, nebude to zo zdravotného hľadiska problém, iba musíte zaistiť, aby vo vnútri nádoby nebola voda či vlhkosť, čo by viedlo k vzniku plesní.

kovová popolnica

Farebné rozlíšenie – či už do popolníc ukladáte odpadky alebo úžitkové predmety a trvanlivé potraviny, môžete využiť aj farebné rozlíšenie jednotlivých výrobkov. Môžete tak dodržať jednotný štandard – hnedú pre BIO odpad, žltú pre plasty, modrú pre papier, zelenú pre sklo, čiernu pre komunálny odpad a červenú pre kov, alebo si vytvoríte vlastný farebný systém, ktorý vyhovuje priamo vám na vašom pozemku. A ak máte zmysel pre humor a zároveň dobré estetické cítenie, môžete popolnice porovnať vedľa seba podľa farieb dúhy – hnedú, červenú, žltú, zelenú a modrú.

plastové nádoby na odpad

Korózia – kovové nádoby na odpad môžu ľahko korodovať a tam, kde sa stále ešte vyskytujú, odporúčame ich nahradiť plastovými. Kovové popolnice sa predtým používali hlavne na ukladanie popola, ktorého vysoká teplota nemala negatívny vplyv na kovový plášť nádoby, ale tam, kde sa tuhými palivami dnes už nekúri, postráda kovová popolnica zmysel.

Životnosť – plastovú nádobu na odpady môžete ponechať úplne bez problémov vonku na daždi, v snehu, v mraze, aj na prudkom letnom Slnku a môžete si byť istí, že vás nesklamú po dobu niekoľkých desiatok rokov. Životnosť týchto výrobkov je dostatočne dlhá, a to aj napriek tomu, že nepotrebujú prakticky žiadnu údržbu. Iba by ste ich mali aspoň občas vyčistiť, aby boli vašou dobrou vizitkou.

© 2024 Suy | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.