Close

Postrach interiéru – pes a mačka

Mačka a pes. To sú dve najčastejšie domáce zvieratká, ktoré chová mnoho ľudí, či už keď bývajú v bytoch alebo v rodinných domoch. Prečo ich chovajú, keď na to nemajú vhodný priestor? Čo obnáša ich starostlivosť? Nie je lepšie si vybrať nejaké iné domáce zvieratko, o ktoré sa tiež budete môcť starať? Mačka je tvor, ktorý sa rád túli a rozmaznáva. Hladkanie mačky zbožňujú. Mnohé babičky a tetky si kupujú práve mačku kvôli tomu, že sa cítia osamelo. Veľa z nich ovdovelo a už bývajú vo svojom byte alebo dome úplne samé. Nečudujem sa, že vyhľadávajú spoločnosť. No je práve mačka tou správnou voľbou?

mačka

Ja by som si mačku určite nekúpila. Ak chováte mačku v interiéri, máte všade chlpy. Mačacie chlpy sa nachádzajú vo  vašej obývacej miestnosti, na vašom oblečení, ale aj vo vašej kuchyni. Mačka pĺzne. Koľkokrát vidím z okna svojho bytu, že oproti sa prechádza mačka po kuchynskej linke. Je to nechutné. Potom príde staršia pani a začne ju hladkať. Bŕ, až mi je z toho zle. V takej kuchyni by som odmietala variť. Aby som ešte musela dávať pozor, či v mojom jedle bude milión mačacích chlpov. Pes tiež nie je výnimka s chlpmi. Tiež je to zvieratko, ktoré má srsť a tá vypadáva. Psie chlpy nájdete tiež všade. Navyše so psom musíte chodiť neustále von na prechádzky a na pravidelné venčenie.

pes

Či prší, či je zima, alebo ak je hocijaké neprimerane nepriaznivé počasie, vy musíte ísť jednoducho von psa vyvenčiť. To by nebolo ešte to najhoršie, no zbierajte mokré exkrementy zo zeme, keď leje ako z krhly. Našťastie nevlastním žiadneho psa. Neustále vláčenie veľkých balení granúl pre psa by som asi nezvládla. Pes potrebuje aj pravidelné veterinárne prehliadky. To potrebuje aj mačka. No, tieto prehliadky nie sú vôbec lacné. Uberú vám množstvo financií z vášho príjmu. Nechápem, z kadiaľ majú tí dôchodci peniaze na starostlivosť o domáce zviera a chodenie po veterinárnych klinikách, kde nechajú aj celý dôchodok. To by som sa musela na to spýtať hocijakej tetušky v okolí na sídlisku. Pes a aj mačka potrebujú mať svoje miesto na oddych a na spánok. Ak už takéto domáce zvieratká vlastníte, určite ste mu nejaký pelech zariadili a vyhradili.

© 2024 Suy | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.