Close

V prípade havárie na kanalizačnom potrubí sa obráťte na profesionálov

Zabezpečiť plynulé fungovanie kanalizácie môže aj preventívne udržiavanie čistoty a monitorovanie stavu kanalizačných potrubí, pretože ak už dôjde k ich upchatiu, nastane havarijný stav a ten dokáže odstrániť iba profesionálna firma, ktorá má na tieto práce špeciálne vybavenie a školených pracovníkov. Čistenie odpadov tak vždy prenechajte na nich, sú k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní v týždni, aj počas sviatkov.

Kanalizačné potrubia dostávajú zabrať, pretože nimi prúdi odpad z domácností, a v mnohých prípadoch ide o mastnoty či iné nečistoty, ktoré sa časom usadzujú a vytvárajú nánosy na vnútorných stenách kanalizácie. Postupne sa ich priemer zmenšuje a odpad tak nemá možnosť potrubím pretekať, čo spôsobí, že sa upchá a odpad sa vracia späť do domu. K tejto havárii dochádza vtedy, ak sa nevenuje dostatok času a pozornosti prevencii.

Krtkovanie

V každom meste na Slovensku je možnosť objednať si prácu profesionálov, ktorí vykonajú krtkovanie, teda vyčistenie upchatého potrubia. Dokážu to urobiť elektromechanicky alebo vysokotlakovým čistením. Základom elektromechanického čistenia je krtkovanie odstránenie nánosov z potrubia pomocou mobilného zariadenia s elektromotorom. Podstata je v tom, že elektromotor uvedie do činnosti oceľovú strunu, ktorá sa vsunie do potrubia, vykonáva tam vibračný a zároveň rotačný pohyb a týmto spôsobom uvoľňuje všetky nánosy nečistôt z vnútornej strany potrubia.

údržba potrubia

Vysokotlakové čistenie sa vykonáva pomocou čerpadla, ktoré je zabudované vo vozidle, a ktoré dokáže vyvinúť vysoký tlak vody, tá pôsobí na steny potrubia a všetky nánosy z neho odstráni práve pomocou tohto vysokého tlaku vody. Vyčistí a vytlačí všetko, čo tam nepatrí, aby zostalo potrubie čisté a odpad z domácnosti mohol opäť voľne prúdiť bez upchatia. Za tieto služby sa, samozrejme, platí, hoci nejde o vysokú sumu, a preto je prevencia najlepším spôsobom ako zbytočne neprísť o financie a tiež si môžeme ušetriť kopu nepríjemných problémov.

© 2024 Suy | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.