Close

Začnite podnikať ako platca DPH ešte dnes

Rozhodli ste sa začať podnikať, tak jeden z prvých krokov, ktorým musíte začať je založenie s.r.o. Založenie spoločnosti môže trvať týždne a bude vás to stať kopec času, peňazí a stresov zo všetkých povinnosti, ktoré pri založení treba splniť. Ak chcete začať podnikať rovno ako platca DPH je to prakticky nemožné. Novo založené spoločnosti automatický vznikajú ako neplatca DPH. Aby sa spoločnosť stala platcom DPH sú dve možnosti. Prvá možnosť je povinná registrácia, ak prekročíte obrat 49 790 EUR za 12 predchádzajúcich kalendárnych dni. Žiadosť o registráciu je potrebné podať do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bol dosiahnutý obrat.

Premýšľajúci muž

Následne vám daňový úrad do 21 dní od doručenia žiadosti pridelí IČ DPH. Druhá možnosť je dobrovoľná registrácia pred dosiahnutím limitu obratu, ale je nutne dôveryhodné preukázať svoje budúce zdaniteľné obchody. Aj tu treba následne čakať kým daňový úrad do 21 dní od doručenia žiadosti pridelí IČ DPH. Ak chcete podnikať hneď ako platca DPH a vyhnúť sa zdĺhavému procesu zakladania s.r.o. a následného čakania na pridelenie IČ DPH, máte možnosť kúpiť hotovú spoločnosť rovno registrovanú ako platca DPH. Jedna sa o spoločnosti, ktoré boli založené za účelom predaja a nemajú preto za sebou žiadnu históriu.

Podpis zmluvy

Alebo spoločnosti, ktoré majú za sebou minulosť a rozhodol sa ich niekto predať a pod podpise zmluvy predchádzajúci majiteľ stráca všetky svoje práva. Každá firma pred predajom musí byť skontrolovaná, či je v poriadku bez akýchkoľvek dlhov a problémov. Spoločnosti spĺňajú všetky náležitosti sú platné zaregistrovane, majú pridelené IČO, DIČ a niektoré aj IČ DPH. Ak chcete začať podnikať rovno ako platca DPH a nechcete strácať čas založeným a následným čakaním na registráciu DPH. Nájdite spoločnosť na predaj sro platca DPH cena a začnite podnikať ešte dnes

© 2024 Suy | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.