Close

Ako zvýšit ph vody

Zistili ste, že sa vo vašej domácnosti nachádza zásaditá voda a chceli by ste zvýšiť jej alkalitu? Poradíme vám ako zvýšiť pH vašej vody. Namerali ste nízku hladinu pH? Potom je vaša voda kyslá a to znamená, že vám môže pekne znepríjemniť váš pobyt vo vode, zapríčiniť vyblednutie farieb materiálov okolo a taktiež urýchľovať koróziu kovových súčiastok. Hladina vody pH udáva kyslosť, alebo zásaditosť vody a má vplyv na účinnosť väčšiny dezinfekčných prípravkov. Zvýšenie pH sa používa tam, kde je voda príliš kyslá, to znamená tam, kde je pH nižšie ako 6,5. Limitná hodnota pH je 6,5 – 9,5. Nižšie číslo udáva kyslosť vody a vyššiu jeho zásaditosť.

meranie hladiny pH

Ako už bolo teda spomenuté – zvýšenie pH sa používa tam, kde je voda príliš kyslá, kde je pH nižšie ako 6,5 alebo aj pri odželezovacích filtroch, kde je potrebné zvýšiť pH až k 8,5. Pre pitnú vodu by malo byť pH v rozsahu 6,5 – 9,5. Tieto filtre samozrejme tiež zvyšujú tvrdosť a pridávajú vápnik a horčík a obsahujú drvený polovypálený dolomit, alebo drvený mramor alebo prípadne oboje. Filtre delíme na automatické a manuálne s ručnou obsluhou. Úpravou pH vody zaručíte spôsob, ako vodu efektívne vyčistiť a zbaviť nežiaducich látok. Na zvýšenie pH pitnej vody vodárenské spoločnosti používajú rôzne odkysľovacie látky, medzi ktoré patrí napríklad vápenný hydrát, vápenec, dolomit, mramor, hydroxid vápenatý, hydroxid sodný, či sóda. Všetky tieto látky bývajú obsiahnuté vo filtroch, ktoré sú tradičným riešením, ako zvýšiť pH vody. Zvýšením pH vody môžete mať aj vy živú vodu priamo z vášho kohútika a to vďaka úprave cez špeciálne filtre na vodu, ktoré pomáhajú ionizovať vodu na správne hodnoty.

zvýšené pH vody

Tieto zariadenia môžeme tiež poznať pod názvom ionizátory vody a tieto prístroje pracujú na princípe elektrolýzy alebo mineralizácie. Ionizová voda dokáže v ľudskom tele pracovať ako účinný antioxidant. Na trhu samozrejme existuje veľa chemických produktov, ktoré vám pomôžu tento problém vyriešiť a nájdete ich ako v tekutej forme, tak aj v práškovej, či v granulovanej forme – ktorá sa považuje za najvhodnejšiu. Medzi najznámejšie značky, ktoré tieto chemické produkty ponúkajú, patrí napríklad Savo, Cranit alebo Marimex. Všeobecne však platí, že pri chemických a fyzikálnych parametroch, ku ktorým sa radí aj pH, je potrebné osloviť špeciálnu firmu, ktorá vám s tým pravým riešením poradí.

© 2024 Suy | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.